22. dubna 2010- čtyři návštěvy knihkupectví a záchvat tvořivosti

22. dubna 2010 v 14:37 | Eluvies |  Den po dni
Dnes jsem se vzbudila ještě před šestou hodinou ráno s pocitem, že už musím vstávat. Po zjištění, kolik je doopravdy hodin, jsem si šla zas lehnout. V sedm mě vzbudil brácha, že se jde do školy a ať nezaspím. Když jsem dolezla dolů, v pyžamu, nabídl se, že mi dá vařit vodu na kafe. V tu chvíli mě přepadlo podezření, že mého bráchu unesli ufoni a místo něj sem nasadili někoho, kdo mu sice je podobný, ale zato se chová slušně. Nedozvěděla jsem se, proč se chová tak divně, ale jen co se za ním zabouchly dveře od domu, už mě to nezajímalo. Mazala jsem do pokoje za účelem obléknutí se- nejvíce času mi zabralo vybírání přívěsku :D.

Asi v půl deváté jsem vyrazila do města, v uších sluchátka. Nejprve jsem zašla do knihkupectví, snažíc se najít knihu pro tátu k svátku. Bohužel, Čachtickou paní před Božím soudem neměli, takže jsem se rozhodla poohlédnout se jinde s tím, že se přinejhorším vrátím a poprosím, aby knihu objednali. Udělala jsem si radost a ve slevě si koupila knížku pro sebe. Už se těším, až se pustím do čtení :D. Došla jsem k mému oblíbenému obchůdku- sice si toho v něm moc nekupuji, ale ráda tam chodím. Prodává tam takový starý vousatý pán, který mě nechá prohlížet si knihy, aniž by měl otravné otázky typu "už jste si něco vybrala?", jaké mívají prodavači v ostatních knihkupectvích. V tomto obchodě mají kromě knih také svíčky, keramiku a podobné "blbůstky". U knížek jsem strávila asi půl hodiny, nakonec jsem si koupila alespoň šňůrku k přívěsku. Mé kroky směřovaly do drogerie, kde jsem koupila "ten Axe sprej z reklamy" pro brášku+ jsem k nákupu obdržela takový malý roztomilý sprchový gel :D. Následně jsem svou návštěvou poctila ještě papírnictví, kde jsem pořídila náčrtník, skicák a uhel- tvořící nálada mě pronásleduje již od včerejšího večera.

Když jsem konečně došmajdala do Futura, odbíjela desátá hodina. V bižuterii jsem mamce koupila se zpožděním dárek k svátku- náušnice. Více jak půl hodiny jsem strávila ve zdejším knihkupectví, marně hledajíc buď knihu o Čachtické paní, nebo něco o psychologii. Nic. Nakonec jsem opět skončila u regálu s knihami o esoterice, astronomii a náboženství. Knihkupectví jsem opouštěla s prázdnou, tudíž jsem musela opět přes půlku města letět do prvního knihkupectví, kde jsem poprosila, aby výše zmiňovanou knihu objednali+ jsem pro tátu koupila knihu Ve stínu smrti čachtické paní. Je to již čtvrtý díl knih od Andreje Štiavnického. Třetí díl, který budou objednávat, dostane táta k narozeninám příští měsíc. Co se dá dělat, stejně bude knížky číst až o prázdninách. Šťastná z pořízení dárků jsem se usadila na autobusové zastávce.

Po čtyřech minutách čekání přijel autobus, který mě dovezl až ke gymplu, od kterého (a k mému "štěstí" i do kterého)to mám asi tři minuty cesty. Na můj vkus před ním čekalo nějak moc lidí. S ušklíbnutím jsem zpozorovala, že na dveřích vysejí dva známé papíry. Jistě, dnes se konaly přijímací zkoušky. Prohlídla jsem si několik potenciálních studentů, zamumlala si něco o tom, že ti chudáci ještě netuší, kam se to ženou, a šla domů. K mému překvapení jsem přišla v půl dvanácté. Stavila jsem se u babičky, která bydlí s námi, ale ve vlastním bytě. Po příchodu do pokoje jsem se donutila konečně nafotit všechny nově zakoupené přívěsky (tudíž dnes očekávejte fotky ;)).

Jak sleduji hodiny, zjišťuji, že se každou chvíli vrátí máma z práce. Ještě neví o tom, že jsem dnes nebyla ve škole. Nemám v plánu jí to oznamovat- tohle zůstane jen mezi mnou a taťkou, mamka by zbytečně vyváděla. 

Řekla bych, že jsem se vykecala dostatečně, tudíž můžu končit :D. Dostala jsem za úkol uklidit v altánu, chci si udělat pořádek v pokoji, podívat se na angličtinu a ruštinu, něco nakreslit a případně se pustit do čtení. Uff, snad to všechno stihnu. 
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama