26. dubna 2010- matika, nákup a úvaha o změně školy

26. dubna 2010 v 23:08 | Eluvies |  Den po dni
Hodina matematiky, o které jsem se zmiňovala v ranním článku, neproběhla zrovna podle mých představ. Rozdávaly se čtvrtletní práce. Známka 2- mě docela překvapila, čekala jsem horší. Každopádně byla známka napsaná tužkou (chyběla jsem dvě hodiny před čtvrtletkou a mezitím se probrala nějaká nová látka, co byla v testu). Zeptala jsem se, jak to se mnou bude. Poté, co učitelka odvětila, že si zítra napíši novou čtvrtletku, jsem jí poprosila, zdali bych si nemohla ponechat tuto známku. Učitelka řekla, že ano, ale že do té známky nepočítala příklad, na který jsem chyběla, tudíž si zítra napíši test na látku, na kterou jsem nebyla. Problémem je, že od asi tak 6. dubna neproběhla jediná hodina matematiky a mě opravdu nenapadlo, že bych se měla tamtu látku doučit- ptala jsem se spolužaček a žádná z nich látku nechápala, tak jsem si řekla, že pak poprosím učitelku, aby mi látku vysvětlila. Takže nyní na internetu hledám nějaké srozumitelné vysvětlení lineárních funkcí a kreslení grafů. Návod jsem našla, ale obsahoval pouze nákresy grafu a ne ty příklady, co máme ve sbírce. Mám špatný pocit, že zítra písemka nedopadne dobře. Hledání mě už docela unavuje- nikde není to řešení, jaké potřebuji a navíc nesnáším, když něco nemůžu pochopit (snažila jsem se příklad ze sbírky vypočítat bez návodu).


Myslím, že bude lepší, když začnu psát o něčem jiném. Poslední hodina, fyzika, probíhala v pohodě. Dozvěděla jsem se, že musím přinést ještě jednu omluvenku. Velmi mě pobavilo, když učitelka začala výklad větou: "a dnes si povíme, co to je fyzika". Slova "No to je dost, po čtyřech letech, co se jí učíme" mi vylétla z pusy úplně sama. Naštěstí mě učitelka nejspíš přeslechla. Při jejím nudném/uspávajícím výkladu (myslím to vážně, ona mluví strašně potichu a takovým uspávacím tónem. Když má před námi hodinu ona a pozoruji lidi, co vycházejí ze třídy, tak většina z nich zívá, na některých je vidět, že spali) jsem dokonce napsala básničku. Není to žádný zázrak, už jsem začínala bláznit :D, nicméně vám ho sem dám- alespoň pro pobavení (z toho, jak může člověka zničit hodina fyziky).

Po škole mě kamarádka poprosila, abych se s ní šla podívat do města po džínech. Při zastávce v New Yorkeru jsem si koupila černé (jak jinak)plátěné kalhoty ke kolenům. Mám z nich radost, konečně nebudu muset chodit jen v sukni nebo džínech. Pak jsem se ještě stavila pro tuš v papírnictví a zamířila domů.

Dorazila jsem právě ve chvíli, kdy taťka obědval- přišel pozdě z práce, tak se k obědu dostal až v půl šesté. Nějak padla řeč na školu. Dopodrobna jsem mu vylíčila hodinu matiky a pak jsem se nějak dostala k tomu, že uvažuji o přejití na jinou školu. Abych byla přesnější- na zdravotnické lyceum. Ač se to zdá divné, na osmiletém gymnáziu se mi nelíbí. Z jedné části je to učiteli, z druhé části je to tím, že  se tam nevyučují předměty, o které bych měla zájem- latina, psychologie, atd. Bohužel jsem si to uvědomila až v dubnu a přihlášky na střední měly být odeslané do 15. března. S taťkou jsme se dohodli, že zkusím kontaktovat nějakou školu, zdali by to nešlo nějak vyřešit. Vybrala jsem si jednu pražskou školu- vybírala jsem hlavně podle předmětů, jinak bych školu v Praze nechtěla. Zkusím kontaktovat ředitelku a něco vymyslet. Modlím se, aby to nějak šlo. Pokud ne, budu muset ještě čtyři roky zůstat na našem gymplu, což sice není tak strašné, ale já bych byla mnohem radši, kdyby to tak nebylo.

Juchů. Právě se mi podařilo stáhnout jednu (dobře, je jich víc) písničku od Crüxshadows. Jednou jsem našla klip na nějakém blogu a od té doby se mi líbí. Bohužel je docela těžké ji někde objevit ke stažení. Možná si říkáte, kde jsem vzala Crüxshadows. I když pochybuji, zas tolik mě neznáte. Abyste to správně pochopili- poslouchám hlavně metal, ale ráda si poslechnu i jiný styl hudby (Gothic Rock a při výkyvech nálad zabloudím k několika dalším stylům či dokonce k vážné hudbě)

Neodpustila jsem si ukázku ;)
Crüxshadows- Dragonfly

Právě jsem si uvědomila, že máme zítra ruštinu, tak se asi půjdu ještě na chvíli učit. A navíc myslím, že už jsem vás dnes svým povídáním otravovala dost dlouho :D.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama