1.+2. května 2010

2. května 2010 v 20:34 | Eluvies |  Den po dni
Byl pozdní večer - první máj -
večerní máj - byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj.
O lásce šeptal tichý mech;
květoucí strom lhal lásky žel,
svou lásku slavík růži pěl,
růžinu jevil vonný vzdech.
Jezero hladké v křovích stinných
zvučelo temně tajný bol,
břeh je objímal kol a kol;
a slunce jasná světů jiných
bloudila blankytnými pásky,
planoucí tam co slzy lásky.

(tato část básničky byla zkopírována odsud)
Začátek Máje od K.H.Máchy, na který jsem se snažila dva dny vzpomenout, až jsem si ho radši našla na netu. Co se týče prvního máje, strom jsem měla, ale nějak mi pod ním někdo chyběl :D.

Asi by bylo vhodné začít sobotou. Vstala jsem akorát na M.A.S.H, v jedenáct jsem se vydala ke kompu. Asi v půl jedné se odjíždělo na oběd k babičce, kde jsme zůstali asi do půl čtvrté. Po příjezdu jsem chvíli chodila s foťákem po zahradě, k večeru tradičně zasedla k počítači. Donutila jsem se napsat ředitelce SZŠ Ruská v Praze, jestli by se tam nenašlo místečko na zdravotnickém lyceu. Znám se, kdybych to neudělala, později bych litovala, že jsem to alespoň nezkusila. Pak jsem ještě zabrousila na stránky SZŠ v Kladně, kde mě okamžitě zarazilo jedno oznámení:

"Po termínu přijímacího řízení máme na škole ještě následující počet volných míst dle oborů:
- zdravotnické lyceum 4
- zdravotnický asistent 6
- sociální péče - pečovatelská činnost 10
V případě zájmu neprodleně kontaktujte telefonicky sekretariát školy tel...."

To mě přivedlo k uvažování, zvažování, přemýšlení a já nevím čemu všemu ještě- vlastně také k lehké bolesti v okolí žaludku, jak jsem z toho nervózní. Nervozita mě pronásleduje celou neděli. Vedla jsem dlouhý rozhovor s rodiči, několik rozhovorů sama se sebou. Nevím, jak dál. Na jednu stranu se mi nechce gympl opouštět (kamarádka, vidina možnosti vstávat dlouho) na druhou stranu ano (něco nového, hlavně mě lákají předměty, co tam mají navíc). Vzhledem ke vzdálenosti by asi každý řekl, ať se na to vykašlu, ale já o tom stále musím uvažovat, vlastně nevím proč. Zase si říkám, jestli bych toho později nelitovala.

Ty nervy už mě štvou. Jsem celý den nevrlá, snažím se uklidnit písničkami, ale žádná zatím nepomáhá. Podle reakcí okolí asi zůstanu na gymplu, přestože mě změna láká.

No nic, pro dnešek končím, nic dalšího zajímavého se nestalo. Vlastně ještě celý víkend pořád něco kreslím xD, ale nemám scanner, takže bych vám to mohla leda tak vyfotit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama