Září 2010

Nestíhám, nestačím.... ohlédnutí za uplynulými dny

7. září 2010 v 10:47 | Eluvies |  Den po dni
Bylo to pár dní před koncem prázdnin. Sepsala jsem si seznam věcí, které chci do začátku nového školního roku stihnout. Nějak jsem to však nestihla...

Pondělí, 30.8.2010
Měla jsem v plánu dodělat linoryt do ZUŠky, jak jsem slíbila N. (učitelce). Místo toho jsem však sedla na vlak a vyrazila za P. do Týnce. Poprvé jsem měla oficiálně dovoleno jít k nim domů :).

Úterý, 31.8.2010
Poslední den prázdnin. Začíná na mě přicházet deprese z toho, že jdu zítra zase do toho našeho ústavu. Náladu jsem si spravovala postupným sežíráním tabulky čokolády, přičemž jsem si prohlížela seznam toho, co jsem nestihla. Alespoň jsem uklidila v pokoji, abych do toho "nového roku" vstoupila s uklizeným pokojem, když už ne s prázdným seznamem úkolů.

Středa, 1.9.2010
Do školy jsem dorazila v 7:15. K naší smůle byly lavice, které jsme si vyhlédly, obsazené. A tak jsme udělali něco, co by se dalo považovat za ohromný hřích- zabrali jsme lavice třídním bárbínám. Dvě zadní lavice u dveří, místo, které ty čtyři fiflenky okupují již čtyři roky. Měli jste vidět ten pohled, když v 7:45 nakráčely do třídy, automaticky se vydaly k zadním lavicím, pak zastavily a zíraly na nás, jako co tam děláme. Jistě, asi půjdu dobrovolně do přední lavice...

Čtvrtek, 2.9.2010
Dnes jsem vstávala v 5:45, načež jsem v 6:45 již byla ve škole. Spolu s E2 jsme opět zasedly zadní lavici, očekávajíc příchod fiflenek. První z nich dorazila pár minut po mě, načež si uraženě sedla opět do přední lavice (ostatní byly zabrané), načež všem, kdo byli ochotni poslouchat, opakovala, že vstávala v pět ráno (no jo, když si někdo musí hodinu malovat na ksicht obličej, je to těžké). Když přišla poslední fiflenka, A., ta nejnormálnější z nich, dostala velmi hnusný nápad. Vzali svou přední lavici a nacpaly jí za nás, až ke zdi. Když na ně všichni ze třech řad před nimi vystartovali (z druhé byla rázem první lavice atp.), řekly na obranu něco o tom, že ony tam seděly vždy. Jistě, a díky tomu mají na tu lavici právo...
Konečně zazvonilo a dorazila paní třídní. Oznámila nám, že si rozvrh máme vytisknout sami, neboť ona ho tisknout nebude. Následně nám řekla, že až do zimy jsou z důvodu úsporných opatření zakázány všechny exkurze. Paráda...
Kromě toho jsme obdrželi studentské průkazy. Nemohu uvěřit tomu, že nám ty brožurky mají vydržet čtyři roky. Především bych řekla, že některým studentům nebude stačit místo pro omluvenky. Samozřejmě, že jsem hnedka zmršila první stránku. Jako vždy jsem si nevšimla, že pod kolonkou "jméno" je ještě "příjmení" a tak jsem obojí napsala do prvního řádku. Ještě v oktávě mi tuto chybu bude připomínat papírek, nalepený na té stránce, kterým jsem to opravovala.

Pátek, 3.9.2010
Dnes proběhly první čtyři vyučovací hodiny, navzdory tomu, co nám říkala paní třídní:
Pátek: "Vyučování začne v pondělí. Zítra (Čt)si vezměte sešit na matematiku, v pátek budou čtyři hodiny podle rozvrhu." (ale vyučování začne v pondělí, že?)
Seznámili jsme se s dvěma novými vyučujícími. Učitel na děják se zdá fajn, říká se o něm, že se jeho výuka podobá vysokoškolským přednáškám. Hodně věcí si máme přečíst z dokumentů, které umístil na náš školní účet.
Učitelka na ZSV je také fajn. Letos se bude probírat psychologie, na kterou se vážně těším. Učitelka celou hodinu povídala. K tématu, naštěstí.
Po škole jsem šla do ZUŠky, dohodnout si výtvarku a fotku na tento rok. Na fotku budu chodit v úterý od 16:00- škola nám končí v 15:10, jsem zvědavá, jak to budu stíhat.
Dnes mě také poprvé čekaly taneční. Vzala jsem si takové obyčejnější šaty, půjčené od tety. Na první hodinu je to přeči jedno. Měla jsem nervy až někde. Navíc jsem v půlce tanečních zjistila, že mi jsou lodičky o malinko větší (a to je mám rok!), zejména poté, co jsem se tam natáhla- naštěstí jsem sebou švihla až mimo sál, takže to tolik lidí nevidělo.

Sobota, 4.9.2010
Dnes jsme jeli s našima do Prahy. Koupila jsem si knihovničku do pokoje, v Ikee pak černý stoleček k sedačce. Pak jsme pořídili několik nových věcí k bratrovi do pokoje.

Neděle, 5.9.2010
Dnes jsme s mamkou sestavovaly knihovničku. Čekala jsem na ní hodinu, přičemž jsem usnula, zatímco ona seděla u kompu.

Pondělí, 6.9.2010
Další den v ústavu. Čekalo mě sedm hodin. Nic zvláštního, jen to strašně pomalu utíká.
Začíná se mi strašně stýskat po P. Viděla jsem ho naposled 30.8. Večer mi psal, že tento víkend nemá čas. Jelikož je na intru, další šance na to vidět ho je až další víkend. Téměř mi to vehnalo slzy do očí. Je to divné, dřív mi třeba 14 dní, co jsme se neviděli, tolik nevadilo...
Moje matka mě již začíná značně štvát. Šla jsem do koupelny, načež jsem se odlíčila, rozčesala vlasy a tak, načež jsem se šla vysprchovat. Asi za deset minut na mě matka vlítla, jaktože jsem ještě ve sprše, že jsem tam už snad 20 minut a jak si nevážím vody a peněz. Na mou odpověď, že jsem se ještě odličovala a tak, řekla, že jsem drzá. Přístě si vážně budu brát do sprchy stopky, abych jí to mohla dokázat.

A nakonec jedna otázka, která mě napadla při snídani, již nevím který den.
"Máte před sebou talíř, na něm je buchta (perník s čokoládovou polevou). Je od strany plechu, tudíž má jednu stranu takovou více přizpůsobenou chytnutí. Chcete buchtu vzít pravou rukou, ta "lepší strana" je však na straně opačné. Co uděláte? Otočíte talířek, nebo buchtu?"

117.-129.den

6. září 2010 v 23:57 | Eluvies |  Projekt 365
Opět jsem trochu pozměnila své rozhodnutí ohledně Projektu 365. Zdálo se mi divné, nechat fotky pouze v galerii. Proto jsem se rozhodla, že články budou vycházet nadále, ale vždy až po nějaké době, tj. jeden den nebude mít samostatný článek, ale třeba více dní, jako je tomu nyní. Ušetřím tím práci a také výpis nových článků na blogu :D.

25. 8. 2010, 117.den
Navštívily jsme s mamkou tetu v Praze. Toto je pohled z jejího okna.
26. 8. 2010, 118.den
Dnes jsem vyrobila první naušnice pomocí ketlování :)
27. 9. 2010, 119.den
Pokusy o výrobu naušnic pokračují
28. 8. 2010, 120.den
120.den
Dnes jsme byli na pouti :)
29. 8. 2010, 121.den
121.den
30. 8. 2010, 122.den
122.den
Vanilková vůně do aromalampiček- úžasná věc :o)
31. 8. 2010, 123.den
123.den
Oslava posledního dne prázdnin s tabulkou čokolády xD
1. 9. 2010, 124.den
124.den
První školní den- fuj. Mimochodem, na fotce náš rozvrh...
2. 9. 2010, 125.den
125.den
Dnes jsme vyfasovali studijní průkazy
3. 9. 2010, 126.den
126.den
První taneční....
4. 9. 2010, 127.den
127.den
Návštěva Prahy. V Ikee jsem si pořídila krásný černý stoleček k sedačce :))
5. 9. 2010, 128.den
128.den
Včera jsem si kromě stolečku koupila i knihovničku. Dnes byla slavnostně sestavena a zaplněna knížkami. Tedy, skoro zaplněná. Poslední police zatím zeje prázdnotou...
6. 9. 2010, 129.den
129.den
Nestíhám, nestačím...aneb zaplněný diář