Březen 2011

Tolik k mé dnešní náladě

29. března 2011 v 23:02 | Eluvies |  Ostatní výtvory
Kdo už nějaký můj "básnický výtvor" četl, ví, že básničky psát neumím. Občas mě to ale popadne a stejně se nějakému tomu veršování neubráním. A přesně to se stalo dnes. Hodinu sjem zírala do sešitu z biologie, myšlenky kdovíkde, uvažujíc nad tím, co tady vlastně dělám. Moje nálada byla někde hodně dole. A tak jsem stvořila tohle...

Bram Stoker: Dracula

12. března 2011 v 12:28 | Eluvies |  Challenge
Konečně jsem se dostala k tomu, abych přispěla do této rubriky. Tuto knihu jsem četla už v lednu, ale nedostala jsem se ke zveřejnění na blogu.

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
To je jednoduché. Měla jsem v plánu si ho přečíst už delší dobu, stále jsem na název knihy někde narážela, až jsem se občas styděla, že jsem ho ještě nečetla. Chtěla jsem to napravit.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Pravý upír
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Utíkat
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Neztotožnila bych se asi s žádnou postavou, ale velmi sympatický mi byl van Helsing
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Je těžké vybrat, co vyšvihnout, mě se kniha líbila od začátku do konce. Kniha je napívaná, upíři jsou upíři a ne cosi, co se upírem jen nazývá, ale nemá to s ním nic společného. Vřele doporučuji...
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
To bude těžké. Na začátku mě překvapila deníková forma, kterou jsem nečekala, ale není to negativum, protože to k příběhu sedí. Negativem je, že je kniha moc krátká :D

12. března

12. března 2011 v 11:15 | Eluvies |  Den po dni
Po měsíci se konečně hlásím s dalším článkem. Jak je možné, že jsem tu tak dlouho nic nenapsala? Odpověď je jednoduchá. Rozbil se mi noťas a musím chodit na pc k bráchovi. Jistě si dokážete představit, jak často mě brácha k pc pustí. A když už, tak a jak dlouho. Vždycky jsem ráda, že stihnu pročíst došlé maily a vytisknout si věci do školy.