Květen 2011

Marilyn Manson: Dlouhá trnitá cesta z pekla

7. května 2011 v 20:21 | Eluvies |  Challenge
Tuhle knížku jsem četla snad měsíc. Ne proto, že by se mi nelíbila, ale proto, že jsem kromě ní vždy četla ještě povinnou četbu, kterou jsem musela přečíst rychle, neboť byla z knihovny, zatímco tuhle knížku jsem měla doma. Dnes jsem k ní sedla a dočetla jí.

Autor: Marilyn Manson a Neil Strauss

Dorian Gray (2009)

7. května 2011 v 13:01 | Eluvies |  Filmy
Když jsem jednou brouzdala po ČSFD, narazila jsem na film Dorian Gray. Jelikož jsem knihu už četla, byla jsem zvědavá na filmové zpracování, takže jsem nečekala a film si sehnala. Mám však pocit, že kdyby Wilde film viděl, asi by režiséra mlátil knihou po hlavě. Mě osobně totiž film říká něco úplně jiného, než kniha.

Na začátku máme jednu scénu z "o rok později", o ní se rozepisovat nebudu. Dorian přijíždí do Londýna, nechává se malovat Basilem, všichni, kdo četli, vědí. První nesrovnalost přichází v seznámení s Henrym. Nedochází k němu totiž u Basila, ale na slavnosti, na kterou se chce Dorian podívat.

Henry si postupně omotává Doriana kolem prstu, bere ho do ne moc nóbl čtvrti, seznamuje ho s různými prožitky a vykládá mu své názory, kterým Dorian podléhá.

Moliére: Lakomec

7. května 2011 v 11:16 | Eluvies |  Challenge
Po nepovinné četbě přichází opět povinná. Tuto knížku bych si však přečetla i kdyby povinná nebyla. Viděla jsem to jako film (s Louis de Funésem) a ten jsme si opravdu oblíbila. Proto jsem si knížku půjčila hned, jakmile jsem zjistila, že je zrovna volná (před maturitami se totiž v knihovně vyskytuje jen ojediněle).

Autor: Moliére (Jean-Baptiste Poquelin)

M. Macháček: Zápisky z blázince

6. května 2011 v 21:54 | Eluvies |  Challenge
Rozhodla jsem se, že si povinnou četbu zpestřím nějakou nepovinnou. Do oka mi padla knížka, kterou mi nedávno půjčila teta. Pro krátkou pauzu mezi povinnou četbou byla ideální - pouze 174 stran (z nichž se nakonec vyklubalo 151 stran textu, zbytek výčet rolí apod.), navíc jsem už předem věděla, že to nebude žádný brak, když mi to teta doporučila.

Autor: Miroslav Macháček