Michail Bulgakov: Mistr a Markétka

24. července 2011 v 16:34 | Eluvies |  Challenge
Na tuhle knížku jsem se chystala již dlouho. Narážela jsem na ní na internetu, jednou jsem si jí dokonce půjčila, ale v návalu povinností jsem ji ani notevřela a zase vrátila. Teprve nyní, když jsou prázdniny, jsem se mohla spokojeně uvelebit v houpací síti a dát se do čtení.


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Plánovala jsem si jí přečíst ještě dávno před tím, než se mi do rukou dostal seznam povinné četby - kde jsem název této knížky s potěšením našla. Byla jen otázka času, kdy se dám do čtení...
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným)
Hry
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem)
Věřit
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěl/a být.
Co se týče vlastností, jako obvykle jsem se v nikom vyloženě nenašla. Navzdory osudům by mi nevadilo být Ivanem Bezdomovcem, který u mě vzbudil sympatie. Sympatický mi byl i kocour Kocomour, který oplýval žertíky a vtípky za každé situace.
Naopak bych rozhodně nechtěla být na místě Berlioze, který zemřel hned na začátku, a to nedůstojným pádem pod tramvaj.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Všechno bylo promyšleno, dobře se to četlo, každá postava měla svůj jasný charakter a chování, které si zachovávala v každé situaci. V knize byli jak napínavé, tak vtipné části, rozhodně jsem se nenudila.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba chování postav.
Ze začátku mi občas déle docházelo, o které postavě je zmínka - ruská jména se sama o sobě hůř pamatují, když má navíc každá postava ještě zdrobnělinu jména, přezdívku apod., člověk se v tom chvílemi špatně orientuje. Jakmile jsem se však začetla, tenhle problém pominul.

Knihu vřele doporučuji, je to jedna z nejlepších, co jsem četla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 24. července 2011 v 17:18 | Reagovat

O téhle knize už jsem lecco slyšela/četla a působí na mě zajímavě, takže až dočtu vše, na co se chystám, dojde řada i na ní. :)

2 listery listery | Web | 24. července 2011 v 17:31 | Reagovat

Mistr a Markétka se mi moc líbila :) hlavně ta poslední část :)

3 Peťka ;) Peťka ;) | Web | 25. července 2011 v 23:27 | Reagovat

tahle knížka je něco úžasného... mrzí mě, že jsem ji četla během hektického školního roku a nemohla jsem si ji tak vychutnat tak, jak bych chtěla, ale bohužel mi nic jiného nezbývalo, protože to byla povinná četba na jeden seminář.
takže doufám, že se k ní ještě někdy dostanu, protože je to vážně úžasné dílo, plné prozřetelnosti, vtipu, ironie a úžasných myšlenek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama