Srpen 2011

Dovolená v Hovězím

25. srpna 2011 v 15:38 | Eluvies |  Krajina
Z Masters of Rock jsem nejela rovnou domů, ale na pár dní jsem se zdržela v Hovězím, což je obec nedaleko Vsetína. Bylo to opravdu jen asi na dva dny, takže jsem nepořídila tolik fotek, kolik bych chtěla, ale i z toho mála jsem jich vybrala několik, které mi stojí za zveřejnění.


Arthur Golden: Gejša

2. srpna 2011 v 21:18 | Eluvies |  Challenge
1. Proč jsem si vybral/a tuto knihu?
Před pár dny jsem narazila někde na zmínku o této knize. Film jsem několikrát viděla a oblíbila si ho, proto jsem neváhala a knihu si půjčila (plánovala jsem to už delší dobu, ale znáte to, prostě jsem se k tomu nedostala).
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným)
Síla osudu
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Tajit
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěl/a být.
Jako vždy jsem se v nikom neviděla, ale mnoho postav mi bylo opravdu sympatických - například hlavní hrd
inka, ačkoliv bych nědokázala občas udělat to, co ona. Kdo mi byl rovněž sympatický, byl Nobu, navzdory jeho rozmrzelosti a chování. Kým bych nechtěla být? To je snadné. Nechtěla bych být Hacumomo, kvůli jejímu charakteru.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Kniha se úžasně čte a člověka vtáhne do děje. Začala jsem ji číst v době, kdy jsem potřebovala zahnat myšlenky na jednu událost... A této knize se to povedlo perfektně.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Není nic, co by mi na knize nijak zvlášť vadilo. Co mě ale vždy zarazilo, byla chyba - korektura nikdy není bezchybná, ale je to to jediné, co mě napadlo při hledání negativ.