Září 2011

Ještě z prázdnin...

30. září 2011 v 16:12 | Eluvies |  Rostliny
Konečně jsem se dostala k tomu, abych tu zveřejnila slíbené fotky, které jsem pořídila při procházce s kámošem na konci léta...


Nemohu si vybrat...

26. září 2011 v 19:23 | Eluvies |  Rostliny
Jak jsem se již zmínila v předchozím článku, na konci prázdnin jsem byla s kamarádem fotit. A tam vznikla fotka, kterou uvidíte níže. V zápalu úprav jsem však došla ke dvěma, jinak poupraveným verzím, a nyní si nejsem schopná vybrat, která z nich je lepší. Tak mě napadlo dát je sem obě a zeptat se na váš názor...


Začátek roku...

10. září 2011 v 0:14 | Eluvies |  Den po dni
Po dvou měsících flákání se a chlácholení, že je do září ještě dost času, přišel den, kdy se muselo prvně do školy. Musím říci, že jsem se na letošní rok těšila mnohem více, než na ten předchozí. Již od prázdnin se spousta věcí mění a řekla bych, že letošek bude opravdu velmi zajímavý.

Máme dva nové učitele a musím říci, že navzdory hnusným "recenzím" od starších studentů se zdají být docela dobří. Češtinář nám první hodinu stále opakoval, že není zlý a nechce nás nijak strašit, tak snad mu to vydrží. Učitelky na biologii jsem se docela obávala, říká se, že je docela drsná, což rozhodně je, ale zatím ji mám opravdu ráda a to zejména kvůli laboratorním cvičením, která budeme letos mít. Již jsem absolvovala první a zatím mám z laborek dobrý pocit. Jediná špatná věc na tom je, že některé věci, zejména části rostlin, budeme řezat žiletkou, protože skalpel je na to moc silný. Zjistila jsem totiž, že z obyčejné žiletky mám tak trochu hrůzu, zejména po vyprávění učitelky o tom, že si s ní při řezání rostliny proti palci snadno rozřízneme prst až ke kosti.

Teď mi došlo, že nové učitele máme tři. Zapomněla jsem na mladou učitelku na hudební výchovu, která vystřídala mou oblíbenou, která odešla do důchodu.

Bohužel musím říci, že ačkoliv jsem si celé prázdniny říkala, jak budu letos pilná a budu si všechno učivo ještě ten den znovu pročítat, hledat si k tomu věci v učebnici, atd. atd., tento týden jsem na svá "předsevzetí" dost kašlala. První dva úkoly z angličtiny jsem opisovala před přestávkou, vlastně ne, pouze jeden, druhý jsem si šla okopírovat, protože jsem neměla kopii, ze které úkol byl. To však hodlám v následujících týdnech změnit. Doufám, že mi má vidina vyznamenání na vysvědčení vydrží alespoň měsíc, abych letošní rok začala nějak hezky.

Naprosto nečekaně se mi líbí úkoly, které se mi pomalu hromadí v diáři. Jsou totiž úplně jiné, než byly ty loni. Do konce září máme za úkol napsat charakteristiku (s prvky úvahy)některé z postav z Romea a Julie. Na hudební výchovu si máme do příštího týdne zvolit námět na referát - mám nápadů hned několik, ale nevím, co si vybrat. Uvažuji, že bych mohla mluvit o nějakém druhu metalu, nebo si vzít můj oblíbený darkwave, případně si vybrat nějakou zem (Finsko!)a říct něco k její hudební scéně. Nápadů je mnoho a papír s referátem musí mít jen jeden hlavní nadpis :-(. Na příští týden mám hromadu úkolů na češtinu, musím si projít zápisky z biologie, které se díky nové učitelce opravdu hezky hromadí. Krom toho se musím podívat na chemii a matematiku, jelikož oba předměty už zase přestávám chápat (a to v matice teprve opakujeme loňskou látku!). Musím se naučit slovíčka na angličtinu a ruštinu, napsat dvě eseje na kroužek angličtiny a ve volné chvíli vyčistit klec potkanům a přečíst Romea a Julii a Evžena Oněgina. Asi bych se tu měla přestat vykecávat a měla bych si jít lehnout, jinak zítra nevstanu, že...?

Ještě pár slov k blogu. Vím, že ho poslední dobou zanedbávám, budu se snažit to napravit, stále máte slíbený článek o Masters of Rock. Kromě toho mám upraveno několik fotek, které vám sem budu chtít dát... Tady alespoň malá ochutnávka (aneb fotka, která sice není úplně doostřená, ale něco se mi na ní stejně líbí).