Srpen 2012

Po dlouhé době doma

16. srpna 2012 v 19:01 | Eluvies |  Den po dni
Po dvou týdnech festivalování jsem konečně na pár dní doma, takže se mohu opět věnovat blogu. Původně jsem sice měla jet s přítelem a kamarády na tři dny na chatu, ale rozhodla jsem se zůstat doma a užívat si flákání, neboť již tuto sobotu odjíždím s kamarádkami do karavanu a poslední den v srpnu odjíždím se třídou do Chorvatska a pak už mě čeká škola, díky čemuž si už moc flákacích dní neužiju.
V úterý ráno jsem jela s mamkou do TESCA, abychom nakoupili školní potřeby. Ačkoliv vám budu nejspíš připadat jako blázen, jedná se o jednu z mých nejoblíbenějších prázdninových činností. Vždy si sepíšu pečlivý seznam toho, co budu kupovat, pak v obchodě přiberu pár "strašně moc důležitých" věcí navíc a až do začátku roku se kochám novými zvýrazňovači a očmuchávám čisté sešity.
Letos se do školy z neznámého důvodu strašně moc těším, vlastně by mě ani moc netrápilo, kdyby už do začátku roku zbýval třeba jen týden. Moment, to by mě trápilo, neboť mám u tety ještě dohodnutou brigádu na konec prázdnin (v pauze mezi karavanem a Chorvatskem). Teta dělá ředitelku ve školce + málotřídce v jedné vesnici a já jí budu na brigádě pomáhat s takovými těmi přípravami školy na nával dětí...
Abych ale neuhýbala od tématu, do školy se letos vážně těším. Jenom doufám, že mě to 10. září (to jdu poprvé do školy) nepřejde :D. Včera jsem si celé odpoledne přepisovala starší slovíčka na ruštinu (znáte to, učitel vám řekne nové slovíčko a vy si ho pečlivě napíšete na čistý papír s podložkou. Pak v půlce roku podložku ztratíte, takže máte všechno naškrábané a pak máte o prázdninách co dělat :D), dokonce jsem si už přepsala první lekci z nové učebnice, přečetla si úvodní text a zopakovala si probranou gramatiku. Rozhodla jsem se, že si příští rok už dvojku z ruštiny dát nedám, protože na jedničku mám (snad mě to v září nepřejde). Krom toho jsem si včera dodělala jeden a půl zápisu do čtenářského deníku, dnes jsem k tomu přidala další dva. Od nového roku budeme totiž mít opět učitelku, která zápisy vyžaduje. Loni jsme ji neměli, protože měla maturitní ročníky, takže si dodělávám zápisy za minulý rok. Zjistila jsem, že jsem podle plánu přečetla dost knížek, takže naštěstí nebudu muset nit dočítat. Pokud budu takhle aktivní až do konce prázdnin, snad dokonce přečtu nějaké knížky a následně z nich vyrobím zápis i na příští rok.
Mé věci do školy na příští rok (není jich nějak moc?). Opalovacích krémů a zelené v pozadí si nevšímejte, to do školy není :D
Dost už o škole, začínám si připadat divně... V nejbližších dnech se chystám sepsat slíbené články o mnou navštívených festivalech. Můžete tak čekat tři články, každý věnovaný jednomu fesťáku.
Na tom posledním, kterým byl Brutal Assault, jsem se během čekání na autogramiádu seznámila s dvěma kluky z Ruska, z nichž jsem jednomu dala přezdívku na last.fm a nyní si s ním dopisuju, takže mám skvělou příležitost zlepšit si znalosti ruštiny (což se mi daří, už během dvou dní jsem se naučila víc slovíček, než mě učitel naučil za měsíc).
Krom těšení se na školu taky koukám na seriál a snažím se donutit se uklidit si pokoj, což se mi příliš nedaří. Taky bych už měla začít balit na týden s holkami.
Minulý týden jsem byla v Praze pro lístek na Brutal a při té příležitosti jsem proběhla i obchody se slevami, takže jsem si přivezla několik kousků oblečení, které se tu možná někde mihnou (třeba jako doplnění článků, nejsem si jistá, jestli kvůli tomu dělat samostatný článek, co myslíte?).
výsledky mých nákupů v Praze... teď mě napadá, není tam náhodou nějak moc barev?
(pozn. takovou tu béžovorůžovou věc nad tričkem s vlaštovkama budu nakonec vracet)
Abych nezapomněla, dala jsem se do přerovnávání pokoje. Uvolnila jsem dvě poličky ve stole, kam mám v plánu dávat knížky z knihovny + potřebné sešity, abych pro ně nemusela chodit do skříně, ale ani je neválela po zemi. Potřebovala bych navštívit IKEU, neboť jsem si vybrala několik krabic, které si budu muset koupit, aby dorovnání mého pokoje bylo perfektní. Pak budu moci uvolnit i jeden až dva šuplíky (v jednom jsou věci na kreslení, které bych přesunula do bedny, v druhém jsou blbosti, které dám buď do třetího šuplíku, nebo do další krabice)...
Také jsem si přeorganizovala nástěnku a zaplnila ji prázdninovými fotkami (především z festivalů). Krom toho na ní přibyl seznam festivalů, na které bych chtěla jet příští rok + obálka s nápisem "festivaly 2013", do které bych chtěla postupně ukládat peníze na lístky (samozřejmě tam zatím nic není :D).
To je snad vše, co jsem chtěla zmínit, v dalším článku se těšte na mou "reportáž" z Masters od Rock ;)

Odjéézd

2. srpna 2012 v 9:22 | Eluvies |  Den po dni
Včera večer jsem šla k příteli, abych se s ním rozloučila, než odejde na Podpáru. Koukla jsem na krosnu, stan a všechny věci, rozházené po zemi, a povídám: "Hned bych jela taky." "Tak pojeď," usmál se.
A po chvilce počítání a plánování jsem řekla, že navzdory původnímu rozhodnutí teda pojedu. Světe div se, naspořila jem si tolik, že zvládnu jet na Podpáru i Brutal Assault. Takže dva týdny fesťáků, juhéj.
Rozhodnutí jsem učnila asi v osm večer, takže jsem do dvou do rána balila, dobarvovala si vlasy, lakovala si nehty a dělala ty všechny ty nutný věci, který člověk dělá, než odjede na čtyři dny na fesťák.
Bohužel mi odjezd trochu narušil plány. Od včerejška jsem chtěla začít s 30 days meme od Cirrat - jelikož jsem však nestačila předsnastavit články, s meme začnu až po návratu.

Omlouvám se za krátký článek, za čtvrt hodiny musím odcházet a ještě mi chybí dobalit pár věcí. Po návratu se můžete těšit na dojmy i s fotkami (pokud ovšem neztratím foťák)...

sbalená krosna i s mojí úžasnou (ještě nevyzkoušenou) nafukovací matrací

Jedu na Brutal Assault!

1. srpna 2012 v 1:24 | Eluvies |  Den po dni
V minulém článku jsem se zabývala otázkou, na který ze dvou možných festivalů bych měla vyrazit. Rozhodnutí jsem učinila včera krátce před půlnocí, kdy mi kamarádka napsala, že se mnou bude počítat na cestu. Nyní mám již vytisknutý program a zběsile si naposlouchávám skupiny, které ještě neznám, zaškrtávám, škrtám, dopisuji informace ("Swallow the Sun mají hezkýho kytaristu!") a na stole mám připravené peníze na nákup lístku - pro ten bych si měla tento týden jet do Prahy.

Arkona na loňském MoRu; už se těším, až ji uslyším znovu

Včera odpoledne za mnou přišel taťka s tím, že pojede s bráchou do Futura (jediné obchodní centrum v našem městě) na jídlo a jestli bych nechtěla jet taky. Jelikož se mi před pár dny rozpadly mé jediné nízké páskové letní boty, okamžitě jsem souhlasila a v rychlosti na sebe navlíkla kraťasy, černý tílko, popadla tašku s peněženkou a běžela k autu, cestou se zastavila v koupelně akorát tak pro řasenku. Zřejmě to bylo tím "nedbalým" vzhledem nebo nevím čím, ale v CCC, zatímco jsem hledala nějaký nový a nejlépe hodně levný boty jako náhradu mých zničených, za mnou pořád chodila prodavačka. Kdykoliv jsem se posunula do další řady, ona, stojící v té hlavní uličce, popošla tak, aby na mě viděla. Po pár minutách mě to začínalo dost štvát, musela jsem se opravdu překonávat, abych jí něco neřekla. Panebože, to vážně čekala, že do svý tašky velikosti 20 x 10 cm (kam se sotva vejde peněženka, mobil, klíče, sluchátka a kapesníky) nacpu pár bot a uteču?
Chápu, že jsou za tohle lidi v obchodech placení, ale když se na vás takhle nalepí prodavačka jen co strčíte nos do obchodu, člověk si po chvíli začne připadat jak zloděj. Opravdu se těším, až tam půjdu zítra znovu - boty jsem si totiž vyhlídla, ale chtěla jsem si to ještě nechat projít hlavou.

Omlouvám se za poněkud krátký článek, ale začíná se mi už chtít spát...
Moonspell - Opium
Na MoRu jsem je slyšela pouze od stanu a celý rok té chyby lituju, tak to teď napravím.