Po dlouhé době doma

16. srpna 2012 v 19:01 | Eluvies |  Den po dni
Po dvou týdnech festivalování jsem konečně na pár dní doma, takže se mohu opět věnovat blogu. Původně jsem sice měla jet s přítelem a kamarády na tři dny na chatu, ale rozhodla jsem se zůstat doma a užívat si flákání, neboť již tuto sobotu odjíždím s kamarádkami do karavanu a poslední den v srpnu odjíždím se třídou do Chorvatska a pak už mě čeká škola, díky čemuž si už moc flákacích dní neužiju.
V úterý ráno jsem jela s mamkou do TESCA, abychom nakoupili školní potřeby. Ačkoliv vám budu nejspíš připadat jako blázen, jedná se o jednu z mých nejoblíbenějších prázdninových činností. Vždy si sepíšu pečlivý seznam toho, co budu kupovat, pak v obchodě přiberu pár "strašně moc důležitých" věcí navíc a až do začátku roku se kochám novými zvýrazňovači a očmuchávám čisté sešity.
Letos se do školy z neznámého důvodu strašně moc těším, vlastně by mě ani moc netrápilo, kdyby už do začátku roku zbýval třeba jen týden. Moment, to by mě trápilo, neboť mám u tety ještě dohodnutou brigádu na konec prázdnin (v pauze mezi karavanem a Chorvatskem). Teta dělá ředitelku ve školce + málotřídce v jedné vesnici a já jí budu na brigádě pomáhat s takovými těmi přípravami školy na nával dětí...
Abych ale neuhýbala od tématu, do školy se letos vážně těším. Jenom doufám, že mě to 10. září (to jdu poprvé do školy) nepřejde :D. Včera jsem si celé odpoledne přepisovala starší slovíčka na ruštinu (znáte to, učitel vám řekne nové slovíčko a vy si ho pečlivě napíšete na čistý papír s podložkou. Pak v půlce roku podložku ztratíte, takže máte všechno naškrábané a pak máte o prázdninách co dělat :D), dokonce jsem si už přepsala první lekci z nové učebnice, přečetla si úvodní text a zopakovala si probranou gramatiku. Rozhodla jsem se, že si příští rok už dvojku z ruštiny dát nedám, protože na jedničku mám (snad mě to v září nepřejde). Krom toho jsem si včera dodělala jeden a půl zápisu do čtenářského deníku, dnes jsem k tomu přidala další dva. Od nového roku budeme totiž mít opět učitelku, která zápisy vyžaduje. Loni jsme ji neměli, protože měla maturitní ročníky, takže si dodělávám zápisy za minulý rok. Zjistila jsem, že jsem podle plánu přečetla dost knížek, takže naštěstí nebudu muset nit dočítat. Pokud budu takhle aktivní až do konce prázdnin, snad dokonce přečtu nějaké knížky a následně z nich vyrobím zápis i na příští rok.
Mé věci do školy na příští rok (není jich nějak moc?). Opalovacích krémů a zelené v pozadí si nevšímejte, to do školy není :D
Dost už o škole, začínám si připadat divně... V nejbližších dnech se chystám sepsat slíbené články o mnou navštívených festivalech. Můžete tak čekat tři články, každý věnovaný jednomu fesťáku.
Na tom posledním, kterým byl Brutal Assault, jsem se během čekání na autogramiádu seznámila s dvěma kluky z Ruska, z nichž jsem jednomu dala přezdívku na last.fm a nyní si s ním dopisuju, takže mám skvělou příležitost zlepšit si znalosti ruštiny (což se mi daří, už během dvou dní jsem se naučila víc slovíček, než mě učitel naučil za měsíc).
Krom těšení se na školu taky koukám na seriál a snažím se donutit se uklidit si pokoj, což se mi příliš nedaří. Taky bych už měla začít balit na týden s holkami.
Minulý týden jsem byla v Praze pro lístek na Brutal a při té příležitosti jsem proběhla i obchody se slevami, takže jsem si přivezla několik kousků oblečení, které se tu možná někde mihnou (třeba jako doplnění článků, nejsem si jistá, jestli kvůli tomu dělat samostatný článek, co myslíte?).
výsledky mých nákupů v Praze... teď mě napadá, není tam náhodou nějak moc barev?
(pozn. takovou tu béžovorůžovou věc nad tričkem s vlaštovkama budu nakonec vracet)
Abych nezapomněla, dala jsem se do přerovnávání pokoje. Uvolnila jsem dvě poličky ve stole, kam mám v plánu dávat knížky z knihovny + potřebné sešity, abych pro ně nemusela chodit do skříně, ale ani je neválela po zemi. Potřebovala bych navštívit IKEU, neboť jsem si vybrala několik krabic, které si budu muset koupit, aby dorovnání mého pokoje bylo perfektní. Pak budu moci uvolnit i jeden až dva šuplíky (v jednom jsou věci na kreslení, které bych přesunula do bedny, v druhém jsou blbosti, které dám buď do třetího šuplíku, nebo do další krabice)...
Také jsem si přeorganizovala nástěnku a zaplnila ji prázdninovými fotkami (především z festivalů). Krom toho na ní přibyl seznam festivalů, na které bych chtěla jet příští rok + obálka s nápisem "festivaly 2013", do které bych chtěla postupně ukládat peníze na lístky (samozřejmě tam zatím nic není :D).
To je snad vše, co jsem chtěla zmínit, v dalším článku se těšte na mou "reportáž" z Masters od Rock ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lady-nik lady-nik | Web | 16. srpna 2012 v 19:45 | Reagovat

tak se těším na články:) fuu, to máš ale aktivní prázdniny, taky bych chtěla:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama